Merhaba

Zinciri Kırma!

Hayatta uyguladığım en verimli prensiplerden ikisini paylaşmak istiyorum. Belkide bazılarınız biliyorsunuzdur. İkincisini ben uydurdum, ama ilkini bir komedyenden öğrendim. Seinfeld’den. Kendisi der ki: “Zinciri Kırma!”

Zaman Yönetim Teknikleri

90’lı yıllarda öğrenciyken zamanımı daha verimli kullanmak için bir yöntem geliştirdim. Adı: Tek mi, çift mi? Sonra büyüdüm ve üretkenlik adına daha başka teknikler olduğunu da öğrendim. Sizce bu teknikleri kullanarak zamanımızı tasarlayabilir miyiz?

Hangi Derse Nasıl Çalışmalı?

Burada ne bulacaksın: Türkçe, edebiyat, felsefe, coğrafya, tarih, matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji derslerine nasıl çalışmalıyız bununla ilgili öneriler ve tavsiyeler bulacaksın. TÜRKÇE ve EDEBİYAT NASIL ÇALIŞILMALI? Türkçe dersini çalışma planınız soruların şeklini ve tarzını ele almakla başlamalıdır. Genelde branş öğretmenlerine sorulduğu zaman karşımıza farklı oranlarda ağırlıklar gelmektedir. Sözcük anlamı, dilbilgisi, paragraf bilgisi ve edebiyat konu … Okumaya devam et Hangi Derse Nasıl Çalışmalı?

10 Fotoğrafla Finlandiya Eğitim Sistemi 

Dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birine sahip Finlandiya’da eğitim nasıl biliyor musunuz? İşte bu sorunun cevabı bu yazıda. 10 fotoğrafla en iyi eğitim sistemi. Çoraplı çocuklar Okullarda dikkat çeken bir özellik, öğrencilerin koridorlarda çorapla dolaşması. Gelir gelmez montları ve pabuçlarını çıkarıyorlar. Hem dışarıdan kar, çamur taşımıyorlar, hem de daha önemlisi kendilerini evlerinde hissediyorlar. İçinizdeki sese … Okumaya devam et 10 Fotoğrafla Finlandiya Eğitim Sistemi 

Sınavlara Hazırlıkta Faydalı Olabilecek Youtube Kanaları

Ders anlatımından rehberliğe kadar geniş çaplı olarak Youtube kanallarını sizler ile paylaştım. Kendim kullandığım hoşuma giden kanalları sizler ile paylaştım. Yazının ikinci bölümüde var.

2017 YGS ve LYS Konularındaki Değişiklikler

Yeni müfradat ne? Neler geldi? Eklenen konular neler? Çıkan konular var mı? Benzer soruların cevabı için okumalısın.

Başarı Nedir?

Bu sorunun cevabını sizler için derledim. İşte Ralph Waldo Emerson'ın o güzel yazısı.