Netler neden yükselmiyor?

Zaman zaman yapılan deneme sınavlarında öğrenciler hangi derste kaç doğru kaç yanlış aldığını görebilir. Yanlışlarının kaç doğruyu götürdüğünü de hesaplayabilir ancak, tüm derslerden yaptığı netlerle kaç puan aldığını bilemeyebilir. Sınıfta kaçıncı sırada? Sınıf ortalamasının altında mı üstünde mi? gibi analizleri de öğrenci hesaplayamabilir. Bu uğraş öğretmen için de epey kapsamlı ve yorucu bir uğraştır. Deneme sınavı değerlendirme ve analiz programı ile bu yükten kurtulacaksınız. Nasıl mı?

Yapmanız gereken sınıf listenizi ve öğrencinin hangi dersten kaç doğru kaç yanlışı var bunları girmek. Bu bilgiler girildikten sonra bu bilgileri elde ettiğiniz gibi öğrenciye ait daha ayrıntılı bilgi sayfası da elde edebileceksiniz. Bu bilgi sayfası veli veya öğrenci bilgilendirme amaçlı olarak kullanılabilir.

Sınav analiz programı excel’le yapılmış bir uygulamadır. Bu nedenle tüm öğretmenlerin rahatlıkla kullanabileceği özelliğe sahiptir. Deneme sınavı değerlendirme ve analiz programını sınıf içinde yapılan diğer sınav etkinlikleri için de kullanabilirsiniz.

Deneme sınavı değerlendirme ve analiz programını aşağıda verilen linkten indirebilirsiniz.

deneme_sinavi_degerlendirme_analiz

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s