Sınavlara Hazırlıkta Faydalı Olabilecek Youtube Kanaları

Merhaba arkadaşlar bu yazımda yararlanabileceğiniz Youtube kanllarını sizlerle paylaşacağım. Öncelikle iki aşamalı olarak inceleyeceğim. Bunların haricinde beğendiğiniz kanallar varsa yorum olarak yazın. Ayrıca başlıklara tıklayarak youtube kanallarına ulaşabilirsiniz. Hadi başlayalım!

Hocalara geldik, her biri alanında uzman bir ekibin bir araya gelerek oluşturduğu bir projedir. Hocalara geldik youtube kanalının birincil amacı öğrencinin maksimum fayda sağlayacağı ücretsiz ve kaliteli video içeriğe ulaşmasıdır. Tüm içerikler ve üretim profesyonel bir şekilde tamamen kendi imkanları dahilinde hazırlamaktadır. Hocalara Geldik, Matematik konularını bitirmiş, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Edebiyat, Coğrafya ve Rehberlik konularının çekimlerini sürdürmektedir. Öncelikli hedef, anlatım videolarını en iyi şekilde oluşturup tamamlamaktır.

Biyoloji ile ilgili sakin ve düzgün anlatımı ile Funda Hoca

Gökhan Müftüoğlu diğer ismiyle Gri Koç. Yıllardır Profesyonel Yaşam Koçluğu ve Danışmanlık yapan bir yandan Motivasyon Seminerlerine, diğer yandan kurumlarla işlere koşturuyor. Şu an 2 kurumun, bir de bir e-ticaret sitesinin lideri. Edindiğim tüm deneyimleri bizlerle paylaşmak istiyor. Bu kanala son 6 aydır önem vermeye başladı ve  30 bin kişilik aile olduk. Yakında tüm sınav gruplarına, ailelere, üniversite öğrencilerine hitap edecek şekilde videolara da başlayacağını duyurdu. Hatta yakında bir grikoç application sizin telefonunuzda yerini alabilir. Sosyal medyadaki amaçlarını şöyle sıralıyor: 1-Ülkemdeki pırıl pırıl gençlerin hayata sımsıkı tutunup, hayallerine sarılmaları için düzenli videolar çekmek. 2-2- Hayat amaçlarımızı bulup, o yolda mutlu şekilde ilerlemek.

Mobil uygulamasını (Gri Koç) indirerek canlı yayınlarını takip edebilirsiniz.

Sınavlar üzerine eğlenceli ve bilgilendirici videolar çeken bir kanal.

Umut Öncül (Fizik)

Fizik dersini, konularını, anlaşılamayan noktalarını farklı bir bakış açısıyla yeniden değerlendirmek, öğrencilere soluk aldırıp aslında ne kadar kolay başarılabileceğini göstermek adına yapılan çalışmaları içermektedir. OTDÜ mezunu hocamız ile fizik keyifli. Güzel ve komik bir anlatımı var. Fiziğiniz ortanın biraz altı bile olsa bu kanal ile geliştirirsniz.

Aslında çoğunluğu ücretli içerik olan hayalkurun.com sitesinin bazı kesitlerinin youtube da yayımlanması ile oluşan bir kanal. Zaten çoğunuz belki tanıyorsunuzdur Behzat Hocayı.

“Biyolojiyi hiç sevmeyen birisi bile biyoloji öğrenmeye başlayacak, biyoloji de başarıyı yakalayacak. Videolarımı izlerken aynı anda not da tutarak başarıya ulaşacaksınız.” Misyonu ile hareket eden selin hocayı yeni tanıdım. Anlama tarzına uyanlar için bir seçenek.

Ben çok izleyemedim ama güzel anlatımı olan bir hoca.

  • Şenol Hoca

    Matematiği kötü olanlar için temelden alan bir hoca.

  • MatAkademi

    Özellikle Problemler konu ile ilgili geniş örnekler veren bir kanal. Bu açıdan kesin bakın derim.

    Arkadaşlar hepsi güzel kanallar bence hepsine önem verin derim. Bunların haricinde bildiğiniz güzel kanallar varsa yorum olarak yazarsanız sevinirim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s